Akcija "Zelena čistka"

Dječji vrtić Malešnica i ove godine priključio se akciji Zelena čistka – Jedan dan za okoliš, najvećem ekološkom projektu u Hrvatskoj. Zelena čistka dio je globalnog pokreta Let’s do it Croatia! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem volonterskom projektu. Nacionalna kampanja Zelena čistka – Jedan dan za okoliš usmjerena je na podizanje svijesti građana Hrvatske o važnosti osobne brige za okoliš, a koordinira ju Udruga Žmergo.
       Akcija je u Vrtiću održana 25. listopada 2023. U akciji su sudjelovali djeca polaznici vrtića, odgojitelji i svi ostali djelatnici vrtića. U sva tri objekta djeca su zajedno sa zaposlenicima očistila prostore dvorišta vrtića. Prikupljen otpad je razvrstan i zatim odložen u odgovarajuće vrtićke spremnike za otpad.
U akciji je sudjelovalo 320 djece i 29 zaposlenika vrtića.

Više o akciji Zelena čistka možete pročitati ovdje.